GL808-6...

GL808-64000 Индустриски подвижен генератор на озон со висока концентрација

GL808-64000 Индустриски подвижен генератор на озон со висока концентрација

Модел бр. GL-808 Големина на производот 378*278*540мм
Напон AC220 V или 110 V По картонска кутија 1 ЕЕЗ
Максимална моќност 220 W / 400 W Големина на картонска кутија 492*408*665мм
Озон 32000mg/h или 64000mg/h СЗ 13,9/14,9 кг
Тајмер 1-60 минути GW 15,8/16,9 кг
Работна површина 300-350 м2 / 600-800 м2 100 м2 20 GP 230 ЕЕЗ

1. Влезен воздух(O2)→Конвертирај во озон(O3)→Рашири во целиот простор→Убиј ги бактериите→Врати се на кислород
2. Поставете тајмер според големината на просторот.Општо земено, ниту една бактерија не може да преживее по 1 час употреба на озон.
3. Висока ефикасност на прочистување, отстранување на мирис, брза стерилизација. Дезинфекција на возила.Прочистување на просторот.Отстранување на мирис од домашни миленици.Постелнина Елиминација на грини.Комерцијална дезинфекција.Дискреционен тајмер.Отстранување на формалдехид.Нема секундарно загадување.

 

 • Мин. Количина на нарачка:10 Парче
 • Способност за снабдување:200000 Парчиња месечно

ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

Видео

Спецификации

Сертификати и гаранција

Ознаки на производи

GL808-32000Спецификации

Номинален напон AC220-240V~50-60Hz/AC100-120V~50-60Hz
Максимална моќност 132 W
Излез на озон 16 g/h
Максимален волумен на воздух 260м3/ч
Максимален шум 56 dB
Користете област 120-150м2
СЗ 12,5 кг
Димензии на производот 378х278х540мм
Други карактеристики Излезот на озон приспособлив;Функција за рачен тајмер и резервација 2 ;Подвижно тркало;Дигитален дисплеј
Модел бр. GL-808 Големина на производот 378*278*540мм
Напон AC220 V или 110 V По картонска кутија 1 ЕЕЗ
Максимална моќност 220 W / 400 W Големина на картонска кутија 492*408*665мм
Озон 32000mg/h или 64000mg/h СЗ 13,9/14,9 кг
Тајмер 1-60 минути GW 15,8/16,9 кг
Работна површина 300-350 м2 / 600-800 м2 100 м2 20 GP 230 ЕЕЗ

Функција:

1. Висока концентрација на излез на озон, ефикасно отстранување на мирис и загадување на воздухот.
2. Практични опции за тајмер: Поставки за тајминг на циклус од понеделник до недела
3. Диверзифицирана апликација: Дом и станбена површина / канцеларии и продавници / автомобили и чамци / области за пушење / кујни и ресторани / индустриска употреба / јавна површина / болница / индустрија за храна и пијалоци / индустрија за одгледување и садење
4.Ментален кабинет, силна и цврста машина која е издржлива.
5. Низок шум, може да се користи во домот, канцеларијата, ресторанот и хотелот за отстранување на мирис.
6.Димензија приспособлива.Можете да го направите вашиот бренд и вашата машина со нашата технологија.

1 2 3

Шенжен Гуангли е основана во 1995 година. Тоа е водечко претпријатие во производството и производството на еколошки прифатливи апарати за домаќинство, интегрирајќи дизајн, истражување и развој, производство, продажба и сервис.Нашата производна база Dongguan Guannglei зафаќа површина од околу 25000 квадратни метри.Со повеќе од 27 години искуство, Guanglei го следи квалитетот на прво место, услугата на прво место, клиентот на прво место и е доверливо кинеско претпријатие препознаено од глобалните клиенти.Искрено со нетрпение очекуваме да воспоставиме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина.

1.0

Нашата компанија има положено ISO9001, ISO14000, BSCI и други системски сертификати.Во однос на контролата на квалитетот, нашата компанија ги проверува суровините и врши 100% целосна проверка за време на производната линија.За секоја серија на стоки, нашата компанија спроведува тест за паѓање, симулиран транспорт, CADR тест, тест за висока и ниска температура, тест за стареење за да се осигура дека производите безбедно ќе стигнат до клиентите.Во исто време, нашата компанија има оддел за мувла, оддел за обликување со вбризгување, свилен екран, склопување итн. за поддршка со нарачки OEM/ODM.
Гуангли со нетрпение очекува да воспостави победничка соработка со вас.

2.0


 • Претходно:
 • Следно:

 • Модел бр. GL-801

  Напон

  Ac220v/50hz &Ac110v/60hz
  Максимална моќност 63 W
  Излез на озон 3,5 g/h
  Максимален волумен на воздух 260h/m3
  Бучава 60 dB
  Работна површина 60-80 м2
  Сертификат CE, FCC, RoHS

  Одобрени CE EMC, CE LVD, FCC и RoHS сертификат.

  未标题-1-恢复的-恢复的-恢复的-恢复的

  Гаранција
  1 година.