банер

Вести

 • How to clean pesticides from fruits and vegetables with hydroxyl ions?

  Great fruits and vegetables washing machine benefits and why you should have one. At present, the pollution of fruits and vegetables is very serious, people are looking for various methods to remove pesticide residues from vegetables and fruits. As a manufacturing company found in 1995 in Shenzhe...
  Прочитај повеќе
 • Прочистувач на воздух погоден за сите региони

  Пристигнувањето на епидемија н made натера сите подлабоко да сфатиме дека здравјето е најголемото богатство. Во однос на безбедноста на воздухот во животната средина, дивеењето на бактерии и вируси, нападот на бури од прашина и прекумерниот формалдехид во новите куќи, исто така, прават се повеќе и повеќе пријатели да обрнуваат внимание на воздухот ...
  Прочитај повеќе
 • Се преселивме во нова канцеларија!

  Се преселивме во нова канцеларија!

  Почитувани клиенти: Горди сме да објавиме дека поради нашиот извонреден раст во 2020 година, нашата канцеларија во Шенжен се пресели на нова локација во април. Новата локација е на 33 / Ф, зграда 11, индустриски парк Тиананјунгу, улица Бантијан, област Лонгганг, град Шенжен, провинција Гуангдонг, Кина. Ние гледаме на ...
  Прочитај повеќе
 • Потребен ви е прочистувач на воздухот во КОВИД 19

  Потребен ви е прочистувач на воздухот во КОВИД 19

  Загриженост за КОВИД-19, многу луѓе се грижат за квалитетот на воздухот во затворените простории и дали прочистувачот на воздухот може да помогне. Експертите на „Потрошувачки извештаи“ откриваат што навистина може да стори прочистувач на воздухот за живеење кога станува збор за чистење на воздухот. Постојат три главни типови на прочистувачи на воздухот кои биле пазарно ...
  Прочитај повеќе
 • Може ли прочистувачите на воздух да го убијат КОВИД-19?

  Може ли прочистувачите на воздух да го убијат КОВИД-19?

  Со ширењето на КОВИД-19, стана консензус да се носат маски при излегување. Затоа, во затворен амбиент каде што луѓето се собираат во канцелариски згради, големи трговски центри, хотели, ресторани и сл., Експертите сугерираат дека отворањето прозорци за вентилација е најекономичен начин. ...
  Прочитај повеќе
 • 2021 Саем на прекугранична електронска трговија и саем за извори во Шенжен

  Од 7-ми мај до 8-ми мај 2021 година Прекуграничен самит за електронска трговија и саем за извори се одржа во салата 8 на меѓународниот центар за конвенции и изложби Шенжен Футијан. Земјата беше спакувана. Со темата „светот е помал, бизнисот е поголем“, привлече повеќе од 300+ Али во ...
  Прочитај повеќе
 • Корисни совети за заштита на себе си и другите од КОВИД-19

  1. Носете маска што ги покрива носот и устата за да помогне да се заштитите себеси и другите. 2. Останете на 6 метри од другите кои не живеат со вас. 3. Земете COVID-19 вакцина кога е достапна за вас. 4. Избегнувајте гужви и слабо проветрени затворени простори. 5. Мијте ги рацете често со вода и сапун. Користете ха ...
  Прочитај повеќе
 • можеме да користиме маски и прочистувачи на воздухот заедно за време на епидемија

  Неодамна, со исклучок на Кина, глобалната епидемија на круната започна повторно да станува сериозна, дури и посериозна отколку во 2020 година. Затоа, сè уште е потребно да се носи маска надвор, и потребно е да се вклучи прочистувач на воздухот на дома Иако прочистувачите на воздухот не можат ефикасно да ги филтрираат ...
  Прочитај повеќе
 • Што треба да сториме против КОВИД 19

  Што треба да сториме против КОВИД 19

  Сите знаеме дека луѓето ширум светот ќе вакцинираат против КОВИД 19. Дали тоа значи дека сме доволно безбедни во иднина? Всушност, никој не може да се осигура дека кога можеме да работиме и да излегуваме слободно. Сè уште можеме да видиме дека има тешко време пред нас и треба да забележиме за да ги заштитиме ...
  Прочитај повеќе
 • Може ли прочистувач на воздухот да го прочисти Covid-19?

  Може ли прочистувач на воздухот да го прочисти Covid-19?

  Откако смогот ја напушти визијата на луѓето, многу луѓе всушност имаа скептичен став кон прочистувачите на воздухот. Тие сметаа дека нема потреба да купуваат прочистувачи на воздухот. Тие не чувствуваа никаква непријатност при дишењето надвор секој ден, но доаѓањето на Ковид-19 ги ​​натера луѓето да размислат повторно, Има дем ...
  Прочитај повеќе
 • Добредојдовте да ја посетите нашата емисија во живо за нови прочистувачи на воздух во 2021 година

  Добредојдовте да ја посетите нашата емисија во живо за нови прочистувачи на воздух во 2021 година

  Shenzhen Guanglei Electronic Co., Ltd. is doing a live show on Made-in-China.com. Join us now!   Title: 2021 New arrival air purifiers Start Time: 2021-03-04 18:00PM UTC+08:00 Click the following URL to enter the live show room directly: https://live.made-in-china.com/room-FxmQJmEdDnhG
  Прочитај повеќе
 • Добредојдовте да ја посетите нашата во живо емисија за висококвалитетен прочистувач на воздухот 2021 година

  Добредојдовте да ја посетите нашата во живо емисија за висококвалитетен прочистувач на воздухот 2021 година

  Шенжен Гуанглеи електронски копродукции, Ltd прави шоу во живо на Made-in-China.com. Придружете ни се сега! Наслов: Препорака за висококвалитетен прочистувач на воздухот 2021 Време на почеток: 2021-03-03 16:00 часот UTC + 08: 00 Кликнете на следната URL за директно да влезете во салата за емисии во живо: https://live.made-in-china.com/ соба-dmJnEcxWWQ ...
  Прочитај повеќе
123456Следна> >> Страница 1/6