банер

Вести

 • Важноста на прочистувачите на воздухот за нас во текот на периодот на прогноза од 2019 до 2025 година.

  Прочистувачите на воздухот добиваат популарност поради зголемениот број начини на кои можат да го исчистат загадувањето на воздухот. Зголемувањето на честичките прашина во воздухот како резултат на урбанизацијата и индустријализацијата покажува некои алармантни знаци. Јаглеродниот отпечаток се зголеми поради недостаток на насади на дрвја и употреба на ...
  Прочитај повеќе
 • Зошто ви треба прочистувач на воздухот?

  Со внимание на луѓето кон здравјето на дишните патишта и штетата предизвикана од загадувањето на воздухот, итно е да се подобри внатрешната средина. прочистувачите на воздухот не се случаен производ. Тие се дизајнирани да се справат со се потешкото загадување на воздухот. Многу луѓе дебатираа дали или ...
  Прочитај повеќе
 • Грижа за здравјето на вашето бебе, прочистувачот на воздухот Гуанглеи е вашата најдобра помош

  Мајките секогаш го сакаат најдоброто за своите деца. Добриот квалитет на воздухот е една од клучните точки на здрав раст. Како што знаеме, точката на вриење на формалдехидот е 19 степени, што значи дека температурата во текот на целото лето може да биде поголема од нејзината точка на вриење. И тоа, го прави нашиот дом не ...
  Прочитај повеќе
 • Саем за електроника во Хонг Конг 2019 (пролетно издание)

      
  Прочитај повеќе
 • Договор за премиер на Амазон: Што се прочистувачи на воздухот

  Само брз факт: Вие сте изложени на поголемо загадување на воздухот кога сте во затворено отколку кога сте на отворено. Загадувачите на воздухот стануваат заробени во затворените простории бидејќи воздухот не циркулира толку слободно како надвор. Ова може да се покаже како фатално за страдалниците од алергија и астматичарите и да ги направи сите други поподложни ...
  Прочитај повеќе
 • Што е озон?

  Што е озон? Озонот се создава во природата со испуштање корона што се јавува при молскавична бура, тоа е оној чист, свеж мирис после бура. Озонот е една од најмоќните достапни средства за дезинфекција. Може да ги елиминира бактериите, вирусите, микробите, мирисот, мувлата и мувла без остра хемикалија ...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете добар прочистувач на воздухот

  Се посериозно загадување на воздухот го загрозува здравјето на луѓето, во овој момент ви треба прочистувач на воздухот за да го подобрите квалитетот на воздухот. Сепак, има толку многу прочистувачи на воздухот на пазарот, како да изберете добар квалитет? Еве неколку индикатори: 1.КАРТИЧКАТА КАРТА се однесува на односот на излезот на прочистувачот на воздухот кон в ...
  Прочитај повеќе
 • Дали треба да користиме прочистувач на воздухот во лето?

  Како што сите знаат, летото секогаш значи топли и климатизери. За користење климатик, моравме да ги затвориме сите врати и прозорци. Но, кога климатизерот е исклучен, високата температура ќе доведе до позитивно ослободување на формалдехид. Тоа значи кога ќе се вратиме во собата и ќе го отвориме кондусот за воздух ...
  Прочитај повеќе
 • Осврти на RAVE изданија Рангирана серија на најдобри прочистувачи на воздухот

  ЕУГЕНЕ, Оре., 22.05.2019 / PRNewswire / - РАВЕ Рецензии, иновативната страница што објавува забавни рангирања засновани на напредна анализа водена од податоци, објави серија за рангирање на „Најдобрите прочистувачи на воздухот“, достапна на: Луѓето ги земаат сите најразлични мерки на претпазливост за да останете безбедни и ...
  Прочитај повеќе
 • HKTDC Електроника саем (пролет издание) 2019 доаѓа наскоро

  HKTDC Електроника саем (пролет издание) 2019 доаѓа наскоро

  Со цел да им помогне на претпријатијата да ги искористи индустриски бизнис можности кои се однесуваат obain електронски информации производи на почетокот и знаат подобро за информации за производот и корисник на побарувачката, HKTDC Електроника саем (пролет издание) ќе се одржи во Хонг Конг конвенција и изложбен Centre.product информатичките ...
  Прочитај повеќе
 • Ние се доаѓа до HKTDC пролет Електроника саем

  SolarTech-LED преку Амазон нуди четири пакет на отворено соларни LED светла за $ 37,99 испраќаат кога промо кодот VCTF2UDM се применува во текот на исходот. Како споредба, тоа обично се продава за $ 75 или така. Ова е најниската цена што ние го следи на сите времиња од страна на речиси $ 30. Поедноставување на вашиот надворешен сет осветлување ...
  Прочитај повеќе